Ocak 23 2012

Bornova Logo Amblem Tasarımı

Tagged Under : , , , ,

Bornova’da Profesyone Logo Amblem Tasarımı nerede yapılır.? 0232 374 0

724

Logo; ticari markaların, kurumların bir görünüşte tanınmasını sağlayan; Firma, ürün, hizmet veya etkinlik isminin akılda kalıcılığının artırılması için tasarlanmış işaretlerdir. Logo firmaların fark edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan renk, font, şekil ve görsellerdir. Logo taşıdığı anlamlar ile markanın görünen yüzü olur ve onu temsil eder. Bir logo tasarlarken; firmanın yapısı, o firmanın kurumsal seviyesi, bulunduğu sektör ve sektöründe kullanılan araçlara kadar inceleme yapılmalıdır.

Logo tasarımı fark yaratmak için önemlidir. Özellikle firma ve ürün logo tasarımları bulundukları sektörde öne çıkması için tasarlanır. Bir firmanın veya ürünün diğerlerinden önde görünebilmesi için öncelikle kolay algılanabilir, farklı, özgün ve akılda kalıcılığı yüksek olan bir logoya sahip olması gerekir. Bu logo aynı zamanda kurumun veya ürünün karakterini ve ait olduğu alana (sektöre) uygunluk kriterlerini yansıtmalıdır.

Şirketinizi ya da oluşturacağınız markanızı insanların hafızasına kazımak istiyorsanız öncelikle logonuz akılda kalıcı, sade, kurumsal ve şirketinizin faaliyet alanıyla ilişkili olmalıdır. Logo tasarım da dikkat edilmesi gereken önemli bir konuda logo tasarımınızın sade ve anlaşılabilir olmasıdır.Logo bir firmanın kendini ifade edebileceği şekil olarak seçtiği ,Rakam ,Şekil yada harfden oluşan firmaya ait görseldir.

Logo tasarımı için önemli ayrıntılar:

a). Sadelik
Bütün başarılı logoların en önemli ortak özellikleri sadelikleridir. İnsanları sade ve basit tasarımlar çeker.Logonuz mümkün olduğu kadar sade olmalıdır.Karmaşık ve kalabalık logo tasarımları insanların dikkatini dağıtır.

b). Oranlar
Logo ebadıyla değil, oranlarıyla sabitlenmelidir. Logo kullanılacağı her alanda farklı ebatlarda kullanılacağından her ebatta iyi görünecek oranlara sahip olmalıdır. Örneğin bir kalemin üzerinde de aynı etkiyi korumalı, bir bina giydirmesi üzerinde de güzel görünmelidir. Bu yüzden logo tasarım aşamasında ne çok geniş ne de çok uzun olarak tasarlanmamalıdır.

c). Renk
En iyi bilinen logolar genellikle bir veya iki renk olarak tasarlanmışlardır. Çok az üçten fazla renk kullanılan iyi logo vardır. Fazla renk logoyu algılamayı zorlaştıracağından akılda kalıcılığı engelleyecektir. Az renk kullanılması uygulama maliyetlerini de düşüreceğinden sürekli avantaj sağlar.

d). Yazı Karakterleri
Logo yaparken çok çeşitli yazı karakter ve stil kullanılabilir. Ancak hem harf yapısı hem de yazı dengesi açısından bozuk olan logolar herkes tarafından fark edilmese de çok kötü etkiler yaratabilir.

e). Uygulama
Logo tasarımı yapılırken unutulmaması gereken konulardan biri uygulamadır. Eğer bir logo farklı uygulama alanları hesaba katılmadan tasarlanırsa hem kullanımında çok büyük zorluklar yaşanabilir, hem de tutarlılık ilkesi çiğnenmiş olur.

f). Özgünlük
Logo, temsil ettiği firmayı, ürünü ve sektörü iyi anlatmalı ama aynı zamanda özgün olmalıdır. Bazı sektörlerde veya alanlarda yer etmiş sembol veya renkler vardır. Bir logo tasarlanırken bunlara dikkat edilmelidir. Çünkü logo ne kadar hoşa giden bir tasarım da olsa eğer istenmeyen bir şeyi çağrıştırıyorsa iyi bir logo değildir.

 

Bornova’da logo amblem çalışması, Bornovalı logo amblem çalışması, Bornovalıya logo amblem çalışması, logo amblem çalışması,  Bornova İzmir logo amblem çalışması,Konak logo amblem çalışması,  , Konak’ta logo amblem, İzmir’de logo amblem çalışması, logo amblem çalışması  İzmir, İzmirli logo amblem çalışması,  İzmire logo amblem çalışması, çalışması,  Konaklı logo amblem çalışması,Turgutlu Alüminyum Gravürlü Işıklı Tabela,  Estetik logo amblem çalışması, Çağdaş logo amblem çalışması , Karşıyaka logo amblem çalışması, Karşıyaka’da logo amblem çalışması’cı, Karşıyakalı logo amblem çalışması  , Manisada logo amblem çalışması,  Manisalı logo amblem çalışması, Manisada logo amblem çalışması, Ucuz logo amblem çalışması  , Acil logo amblem çalışması, Alsancakta logo amblem çalışması, Alsancak’lı logo amblem çalışması, Egede logo amblem çalışması,  Alsancağa logo amblem çalışması,Çiğli logo amblem çalışması  , Çiğliye logo amblem çalışması, Çiğli’de logo amblem çalışması,  Görsel logo amblem çalışması, Menemen logo amblem çalışması, Menemen’de logo amblem çalışması, Menemenli logo amblem çalışması,Aliağa logo amblem çalışması, Aliağa’da logo amblem çalışması,  Aliağalı logo amblem çalışması,Seferihisar logo amblem çalışması,  Seferhisarlı logo amblem çalışması, Seferhisarda logo amblem çalışması,Buca logo amblem çalışması, Buca’da logo amblem çalışması  , Bucalı logo amblem çalışması, Pınarbaşı logo amblem çalışması,  Pınarbaşı’nda logo amblem çalışması, Pınarbaşılı logo amblem çalışması,Manisa logo amblem çalışması,  Manisa’da logo amblem çalışması,  Manisalı logo amblem çalışması,Kordon logo amblem çalışması, Kordon’da logo amblem çalışması, Kordon’da logo amblem çalışması,Torbalı logo amblem çalışması, Torbalı’da logo amblem çalışması, Torbalı’ya logo amblem çalışması,  Alsancak’ta logo amblem çalışması  Tabela,  Egede logo amblem çalışması  ,  İzmirde logo amblem çalışması  ,  Karşıyaka’da logo amblem çalışması  ,  Konak’ta logo amblem çalışması  ,  Manisa’da logo amblem çalışması  ,  Renkli logo amblem çalışması, İzmirde Logo,Bornovada Logo,Karşıyakada Logo,Alsancakta Logo,Egede Logo,Işıkkentde Logo,Manisada LogoAliağada Logo, Logo ve Kurumsal Kimlik çalışmalarınız itina ile sizi yansıtacak en iyi şekilde tasarlanır ve sizin beğenilerinize sunulur.
Köymenler Bornova’da  Logo Amblem Tasarımı telefon: 0232 374 0 724


Make a Comment

You must be logged in to post a comment.

izmir matbaa bornova matbaa izmir reklam bornova reklam